Gösteriliyor 1 ile 10 arasındakiler / Toplam : 12 blog yazıları.
465 İzlenme · 1286 gün önce

2017 Makyajli Skoda Octavia

Skoda’nın liftback sınıftaki kompakt temsilcisi Octavia için yenilik haberleri gelmeye başladı. 2013 yılında 3. jenerasyonu ile son değişimi geçiren araç, makyaj operasyonu ile tekrardan gündeme geldi. Araç hakkında birkaç bilgi edindim. Buyurun detaylara geçelim. Ama öncesinde kısadan Octavia’nın tarihine değinmek istiyorum.


Skoda Octavia‘nın üretimi 1996 yılında başladı. Volkswagen bünyesinde şekillenen ilk nesil octavia, PQ34 platformunda üretildi ve dördüncü nesil golf ile aynı yıllarda yollarda yerini almıştı. İlk kasasıyla ilgi görmeye başlayan bu otomobil, ikinci jenerasyonuna 2004 yılında kavuştu. İkinci nesil ilk üretimi ile pek öne çıkamadı ama 2009 yılında gelen makyaj ile birlikte o zamana kadar serinin en güzel modeli yollarla buluşmuş oldu. Toplamda 9 yıl üretimde kalan mk2 octavia, 2013 yılında geldiğimizde MQB platformuna dahil oldu ve 3. jenerasyon yollara çıktı. Diğer volkswagen grubu modellerinde olduğu gibi bu otomobilde tasarımda keskin hatlara kavuşurken yepyeni motor seçenekleriyle pazardaki gücünü diri tutmaya çalıştı.

makyajlı skoda octavia‘nın resmi duyurusu yapıldı. Daha öncede paylaştığım görseldeki gibi karşımıza çıktı. Ayrık far tasarımı, 610 litre bagaj hacmi, 9.2 inçlik dokunmatik ekranı ve diğer özellikleri ile detaylandı. 2017 yılının başlarında yollara çıkması beklenen aracın teknik bilgilerinin bir kısmı da paylaşıldı. İşte detaylar…

Makyajlı Skoda Octavia 2017 modeli detaylandı. Türkiye’de ilk kez en detaylı şekilde teknik özellikler listesini sizlerle paylaşıyorum. Bunların yanı sıra Avrupa pazarındaki donanımlarını da aktaracağım. Aracın Türkiye detayları açıklandığı zaman özelliklerini ayrı başlıkta zaten paylaşacağım. Fakat şuan bu araç için açıklanan donanımlara bakalım. Koltuk ve direksiyon ısıtma, şerit takip sistemi, kör nokta algılama, yokuş kalkış desteği, yorgunluk alglama özelliği, üst donanımda 8 inç dokunmatik ekran var ama bunu da küçük bulanlar için 9.2 inçlik ekran da var. Bunların yanı sıra adaptif hız sabitleme sistemi, elektrikli ayarlanabilir hafızalı koltuklar, otomatik park sistemi gibi özelliklerde Makyajlı Octavia da sunuluyor. Şimdilik bu kadar bilgi paylaşabiliyorum. Türkiye detayları açıklandığı zaman yeniden yazıyı güncelleyeceğim.

409 İzlenme · 1261 gün önce

Teknoloji ve tasarımı birçok yenilik geçiren Skoda Octavia mart ayında Türkiye’de satılacak. Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, Octavia için, ‘Bazen Skoda’dan fazla biliniyor ama bu hoşumuza gidiyor’ dedi.

Skoda, amiral gemisi olan modeli Octavia'yı makyajlayarak yeniledi. Teknolojik ve tasarım olarak pek çok yenilik geçiren Octavia, mart ayının ikinci yarısında Türkiye pazarına sunulacak. Octavia'nın hem compact hem de üst segmente hitap eden bir otomobil olduğunu ifade eden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Octavia, bazen Skoda'dan daha çok biliniyor. Bu bizim hoşumuza da gidiyor” dedi.

SÜRÜCÜ İLE SÜREKLİ BAĞLANTI

Yeni Octavia'nın sürücü ile sürekli bağlantılı olduğunu belirten Senyücel, SIM kart takılan aracın GPS'ten sürekli takip edilebildiğini, aracın yol durumuna göre sürücüyü uyarabildiğini ve aracın tehlike anında acil arama yapabildiğini kaydetti. Yeni teknolojik özellikleri “Müşterinin hayatı ile birlikte yaşayan bir sistem” olarak tanımlayan Senyücel, Octavia'yı 1.0, 1.2, 1.4 benzinli ve 1.6, 2.0 dizel motor seçenekleri ile pazara sunacaklarını söyledi.
1.0 TALEBİ ARTIYOR

Geçtiğimiz yıl Skoda Türkiye olarak 30 bin adetlik satış hedefi koyduklarını, yaklaşık 29 bin satışla bu hedef çok yaklaştıklarını anlatan Senyücel, Octavia ve Superb modellerin satışların yüzde 70'ini oluşturduğunu dile getirdi. 1.0 benzinli motorun her iki modelde de iyi talep gördüğünü vurgulayan Senyücel, yeni Octavia'da da en çok bu motorda satış gerçekleştireceklerini belirtti.
Satışlarının yüzde 29'unun filo satışı olduğunu kaydeden Senyücel, “Bu yıl filoda yüzde 35'lere kadar çıkabiliriz. Ama filoda tehlikeli satış oranlarına asla çıkmayı hedeflemiyoruz” diye konuştu. ÖTV ve kur artışlarının otomotiv sektörünü olumsuz etkilediğine de değinen Senyücel, bu yıl 2016 satış rakamlarını ve yüzde 4'lük pazar payını korumayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

SÖZCÜ

329 İzlenme · 1285 gün önce

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, Kodiaq’ın, her anlamda farklı bir ürün olduğuna dikkat çekerken, marka açısından gerek Türkiye gerekse de dünya pazarlarında yeni bir sayfa açacağını belirtti. Senyücel, “Skoda’nın ilk büyük SUV modeli olan Kodiaq, markanın bu sınıfta hedeflediği yeni açılımın en önemli halkası. Skoda açısından yepyeni bir dönemi işaret eden Kodiaq’la, Türkiye’de de markaya yeni hayranlar katacağımıza eminiz” dedi.

FARKLI BİR MÜŞTERİ KİTLESİ

Markanın, daha önce hiç yer almadığı büyük boyutlu SUV segmentine girişi anlamına gelen Kodiaq, tamamen farklı bir müşteri kitlesine hitap edecek. Skoda’nın daha çekici bir marka haline gelmesinde önemli rol üstlenecek Kodiaq, markanın yeni tasarım anlayışının SUV sınıfına aktarılmış ilk örneği durumunda.

SKODA KODİAK TASARIMI
Zarif çizgilere, sportif detaylara ve güçlü bir dış görünüme sahip olan Kodiaq, keskin hatlarının yanı sıra yüksek omuz çizgisiyle fark yaratıyor. Geniş, üç boyutlu radyatör ızgarası ve ızgarayla bütünlük sağlayan, Çek kristal işçiliğinden esinlenilen detaylara sahip ince farları, Kodiaq’ı tamamen benzersiz yapan unsurlar arasında. Kodiaq, standart olarak halojen farlarla sunulurken, istenirse yeni tamamen LED teknolojili farlar ile de satın alınabilecek. LED farlar, günışığına yakın bir parlaklık sunarken, karşıdan gelen sürücüleri rahatsız etmeyecek nitelikte. Ayrıca dayanıklılık süresi de, neredeyse aracın ömrüyle eşit. Adaptif Ön Far sistemi ise, ön kameradan aldığı bilgilerle farların farklı yol ve hava koşullarında, parlaklığı ve şiddetini otomatik olarak ayarlamasını sağlıyor.


SKODA KODİAQ DONANIMLARI
Bununla birlikte farlarda kullanılan kristal görünümlü detaylar, aynı şekilde arka stop lambalarının da karakteristiği durumunda. Aracın dış yüzeylerindeki derin çizgiler ise, tam bir ışık-gölge oyunu sergilemekte. Köşeli hatlara sahip çamurluklar, Skoda’nın SUV tasarım dilinin en önemli unsurlarından biri olarak dikkati çekiyor. Arka stop lambalarında LED aydınlatmalar bulunurken, markanın geleneksel “C” şeklindeki “imzası”, bu modelde de yerini alıyor.

Dördü opak olmak üzere 14 farklı renk seçeneğiyle sunulacak Kodiaq, “Active”, “Ambition” ve “Style” donanım paketlerine sahip olacak.

320 İzlenme · 1194 gün önce

Soru ve Cevaplar için

279 İzlenme · 1257 gün önce

http://www.azbuz.net/video/390/skoda-visions-suv-concept-interior-and-exterior-walkaround

271 İzlenme · 1215 gün önce
252 İzlenme · 1257 gün önce

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan

199 İzlenme · 1170 gün önce

Bi gecenin
daha kenarındayım..
Şafak söktü
sökecek..
Oda da çığlıksı
bir sessizlik.
Boğazımda düğümlenen
onca kelime,
ve yarım kalan
aşk..
Gidişinle her geceye
doğup
şafağına ölüyorum..
Ölüm,
ruhun bedenden
çıkması değil,
sevdanın kalpten
atılamaması...
HALİL İBRAHİM AKKOYUN

190 İzlenme · 1170 gün önce

Nedir şu dumana
düşkünlüğüm..
Aynı yol
aynı ışıklar
aynı kaldırım taşları,
ve dahi nargileci
Akif efendi..
Cadde yine
ıslak..
Buğulu cam gibi,
semaya
adını mı yazsak..
Salaştır sevdamız,
kevseri havuza kansak..
Göğsüme sığmaz
yüreğim, hapistir
el ayak tutsak..
Şamara ne gerek,
sözler ateşten
mızrak...
HALİL İBRAHİM AKKOYUN

129 İzlenme · 1117 gün önce

SPONSORLAR

SPONSORLAR

rezidans