Gösteriliyor 1 ile 10 arasındakiler / Toplam : 12 blog yazıları.
56 İzlenme · 911 gün önce

Kısa ve öz bilgi ve programlar burda olcak

132 İzlenme · 1170 gün önce
202 İzlenme · 1223 gün önce

Bi gecenin
daha kenarındayım..
Şafak söktü
sökecek..
Oda da çığlıksı
bir sessizlik.
Boğazımda düğümlenen
onca kelime,
ve yarım kalan
aşk..
Gidişinle her geceye
doğup
şafağına ölüyorum..
Ölüm,
ruhun bedenden
çıkması değil,
sevdanın kalpten
atılamaması...
HALİL İBRAHİM AKKOYUN

198 İzlenme · 1223 gün önce

Nedir şu dumana
düşkünlüğüm..
Aynı yol
aynı ışıklar
aynı kaldırım taşları,
ve dahi nargileci
Akif efendi..
Cadde yine
ıslak..
Buğulu cam gibi,
semaya
adını mı yazsak..
Salaştır sevdamız,
kevseri havuza kansak..
Göğsüme sığmaz
yüreğim, hapistir
el ayak tutsak..
Şamara ne gerek,
sözler ateşten
mızrak...
HALİL İBRAHİM AKKOYUN

322 İzlenme · 1247 gün önce

Soru ve Cevaplar için

277 İzlenme · 1268 gün önce
285 İzlenme · 1310 gün önce

http://www.azbuz.net/video/390/skoda-visions-suv-concept-interior-and-exterior-walkaround

256 İzlenme · 1311 gün önce

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan

413 İzlenme · 1314 gün önce

Teknoloji ve tasarımı birçok yenilik geçiren Skoda Octavia mart ayında Türkiye’de satılacak. Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, Octavia için, ‘Bazen Skoda’dan fazla biliniyor ama bu hoşumuza gidiyor’ dedi.

Skoda, amiral gemisi olan modeli Octavia'yı makyajlayarak yeniledi. Teknolojik ve tasarım olarak pek çok yenilik geçiren Octavia, mart ayının ikinci yarısında Türkiye pazarına sunulacak. Octavia'nın hem compact hem de üst segmente hitap eden bir otomobil olduğunu ifade eden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Octavia, bazen Skoda'dan daha çok biliniyor. Bu bizim hoşumuza da gidiyor” dedi.

SÜRÜCÜ İLE SÜREKLİ BAĞLANTI

Yeni Octavia'nın sürücü ile sürekli bağlantılı olduğunu belirten Senyücel, SIM kart takılan aracın GPS'ten sürekli takip edilebildiğini, aracın yol durumuna göre sürücüyü uyarabildiğini ve aracın tehlike anında acil arama yapabildiğini kaydetti. Yeni teknolojik özellikleri “Müşterinin hayatı ile birlikte yaşayan bir sistem” olarak tanımlayan Senyücel, Octavia'yı 1.0, 1.2, 1.4 benzinli ve 1.6, 2.0 dizel motor seçenekleri ile pazara sunacaklarını söyledi.
1.0 TALEBİ ARTIYOR

Geçtiğimiz yıl Skoda Türkiye olarak 30 bin adetlik satış hedefi koyduklarını, yaklaşık 29 bin satışla bu hedef çok yaklaştıklarını anlatan Senyücel, Octavia ve Superb modellerin satışların yüzde 70'ini oluşturduğunu dile getirdi. 1.0 benzinli motorun her iki modelde de iyi talep gördüğünü vurgulayan Senyücel, yeni Octavia'da da en çok bu motorda satış gerçekleştireceklerini belirtti.
Satışlarının yüzde 29'unun filo satışı olduğunu kaydeden Senyücel, “Bu yıl filoda yüzde 35'lere kadar çıkabiliriz. Ama filoda tehlikeli satış oranlarına asla çıkmayı hedeflemiyoruz” diye konuştu. ÖTV ve kur artışlarının otomotiv sektörünü olumsuz etkilediğine de değinen Senyücel, bu yıl 2016 satış rakamlarını ve yüzde 4'lük pazar payını korumayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

SÖZCÜ

SPONSORLAR

SPONSORLAR

rezidans